Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Smartwatch z eSIM – jaki wybrać?

Porady

Smartwatch z eSIM – jaki wybrać?

Na czym polega wyższość smartwatcha z eSIM nad zwykłym smartwatchem lub opaską? Co potrafi taki smartwatch? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze? O tym piszemy w poniższym artykule!

Czy zdarzyło się kiedyś, że przeszkadza ci telefon? Marzyłeś, żeby móc wyjść bez niego na jogging, w góry, lub inne aktywności, ale nie mogłeś /-aś zdecydować się na to, by nie stracić możliwości jakie ci daje? Zawsze warto mieć telefon na wszelki wypadek. Na przykład kiedy będzie trzeba zadzwonić po pomoc. I właśnie na takie okoliczności przydaje się smartwatch z kartą eSIM.

Historia smartwatchy

Smartwatche na dobre weszły do naszego życia już kilka lat temu. Technologia ta rozwija się tak szybko, że żaden z liczących się producentów telefonów nie ośmiela się jej pomijać. I choć dzisiaj wydaje się, że smartwatche są skazane na sukces, jednak aby pomysł na to urządzenie mógł wypalić potrzebne było twórcze wykorzystanie kilku technologii – ekranów LCD, Bluetooth, miniaturyzacja baterii oraz rozwój procesorów. Te warunki spełniono już w 2012 roku, kiedy to startup Pebble wprowadził swój pierwszy model smartwatcha. Urządzenie zostało znane za jeden z najciekawszych debiutów na Kickstarterze.

Smartwatche były na początku czymś na kształt ekskluzywnej, bardzo drogiej biżuterii. Umożliwiały odczytywanie e-maili, SMS-ów, powiadomień z mediów społecznościowych. Nie dało się przez nie rozmawiać i zawsze musiały być połączone z telefonem. Z grubsza: oferowały to samo, co dzisiejsze smartbandy, czyli popularne i tanie fitness opaski na rękę.

eSIM w smartwatchach to przełom!

Smartwatche rozwijały lawinowo. Aby odpowiedzieć na potrzeby rynku i zwiększyć ich funkcjonalność, producenci implementowali kolejne czujniki i aplikacje. Dziś smartwatche mogą posiadać niemal wszystko to, co smartfony: aparat fotograficzny, akcelerometr, alarm wibracyjny, termometr, pulsometr, wysokościomierz, barometr, kompas, czy GPS… Są też wyposażane w różne typy komunikacji bezprzewodowej, jak Wi-FiBluetoothNFC oraz IrDA. Ale dopiero wdrożenie technologii eSIM pozwoliło na dobre odłączyć smartwatche od telefonów i stworzyć produkt, za który klienci są w stanie słono zapłacić.

Karty eSIM uwolniły smartwatche od smartfonów

ESIM to technologia pozwalająca korzystać z sieci komórkowej bez konieczności używania fizycznej karty SIM. Po raz pierwszy wprowadziło ją do smartfonów apple, W 2017 roku Apple w swojej serii 3 AppleWatch z 2017 roku. To dzięki eSIM dane są zapisane bezpośrednio na chipie wbudowanym w zegarku, co pozwala na korzystanie z funkcjonalności smartfona, bez konieczności noszenia go ze sobą w kieszeni. Wkrótce potem eSIM trafił do wyposażenia samych smartfonów pozwalając na jego jeszcze szersze wykorzystanie (przydaje się zwłaszcza podczas podróży).

Co daje eSIM w smartwatchu?

Smartwatche z eSIM to urządzenia, które mogą działać niezależnie od smartfona, korzystając z własnej karty eSIM do zegarka. Oto niektóre z głównych zalet posiadania eSIM w zegarku:

  • Niezależność od telefonu

Dzięki eSIM, smartwatch może wykonywać i odbierać połączenia, wysyłać SMS-y oraz korzystać z internetu bez konieczności posiadania przy sobie telefonu.

  • Idealne dla sportowców

Podczas treningów czy biegania, nie musisz martwić się o noszenie telefonu. Smartwatch z eSIM umożliwia pełną swobodę ruchów.

  • Bezpieczeństwo

W sytuacjach awaryjnych możesz zawsze skontaktować się z kimś lub wezwać pomoc, mając jedynie smartwatch na ręce.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha?

Od czasów pierwszych smartwatchy rynek „urządzeń do noszenia” – bo tak należałoby przetłumaczyć termin Wearable technology – bardzo się rozwinął. Ciekawostką jest, że biorą w ni udział nie tylko producenci smartfonów, ale także producenci tradycyjnych zegarków, lub specjalistycznych zegarków sportowych. W rezultacie mamy więc do wyboru bardzo szeroką gamę urządzeń różniących się funkcjonalnością i designem. Oto kilka kluczowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę wybierając smartwatch z eSIM:

  • System operacyjny smartwatcha:

Upewnij się, że wybrany model będzie kompatybilny z Twoim smartfonem, sprawdź jakie systemy operacyjne najlepiej będą z nim współpracować.

  • Czas pracy na baterii:

Zegarki różnią się pod względem wydajności baterii, więc warto wybrać model, który będzie odpowiadał twoim potrzebom.

  • Funkcje zdrowotne i fitness:

Wbudowane czujniki do monitorowania tętna, poziomu tlenu we krwi, GPS i inne funkcje fitness mogą być kluczowe dla sportowców.

  • Cena:

Tańsze modele mogą oferować podstawowe funkcje, podczas gdy droższe smartwatche z eSIM często mają bardziej zaawansowane możliwości i lepszą jakość wykonania.

Najlepsze smartwatche z eSIM

Oto kilka przykładowych smartwatchy, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań:

Apple Watch

Apple Watch to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych smartwatchów z eSIM na rynku. Obecnie Apple wypuścił już 8 edycję swojego evergreena. Jak zwykle, oferuje on szeroki zakres funkcji, takich jak monitorowanie zdrowia, GPS, oraz możliwość wykonywania połączeń bezpośrednio z zegarka. Jak każdy produkt ze stajni Apple, wyróżnia się on wysoką jakością wykonania i stylowym designem.

Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch to świetna alternatywa dla użytkowników systemu Android. Posiada zaawansowane funkcje zdrowotne, w tym monitorowanie tętna, analizy snu i EKG. Dzięki eSIM można korzystać z zegarka bez potrzeby posiadania telefonu.

Huawei Watch

Huawei Watch 4 to elegancki smartwatch z eSIM, który oferuje wiele funkcji fitness, monitorowanie zdrowia oraz długi czas pracy na baterii. Jest również wodoodporny, co czyni go idealnym towarzyszem podczas pływania.

Karta eSIM do zegarka

Karty eSIM oferuje już większość operatorów. Na szczególną uwagę zasługuje tu oferta Red Bull Mobile, który proponuje korzystanie z karty eSIM w ramach unikalnej usługi subskrypcyjnej. Na kartę eSIM nie trzeba czekać jak na tradycyjną kartę SIM. Otrzymujesz ją cyfrowo i aktywujesz na swoich urządzeniach w kilka sekund. To całkiem wirtualna karta, która staje się standardem. Dzięki niej otrzymujesz elastyczność – łatwe przełączanie między usługami i numerami i… jesteś ekologiczny!

A co najważniejsze teraz w ofercie RedBull MOBILE otrzymujesz nielimitowany internet na pół roku oraz brak opłat za eSIM. Jak zamówić eSIM w aplikacji Red Bull MOBILE?

Instrukcja zamówienia eSIM w aplikacji Red Bull MOBILE

Dzięki karcie eSIM w zegarku możesz cieszyć się pełną swobodą i niezależnością od telefonu, a wybierając odpowiedni plan taryfowy, zyskasz dostęp do wszystkich potrzebnych usług.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.